00:42:36
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Hit, Tudomány
Téma: Családhit
... Elejére 2. lap 
jojoba
Olvasta: 4 | Válasz | 2014. november 01. 11:37 | Sorszám: 7
Valami öregek otthonában nézünk majd szembe a kaszással, hősök leszünk, vagy szentek? Durva világ ez, nagyon durva.
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 01. 10:32 | Sorszám: 6
Pál Feri atya: az életszentség az önmegvalósításnak is természetes része
Mivel lép túl a szent a hősön?
Hogyan tudunk jól szembenézni a halállal?
Mindenszentek ünnepére és halottak napjára készülve ...
... http://erdely.ma/hitvilag.php?id=175409&cim=pal_feri_atya_az_eletszentseg_az_ ...
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 01. 09:21 | Sorszám: 5
És: http://forum.gondola.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=z_get_topic&f=2&t=009296&m ...
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 01. 09:12 | Sorszám: 4
Szeretett plébánosunk (nyugodjék), amikor visszatért a Szentföldön tett utazásból,
ahol módja volt az iszlám hívők mindennapi életét is tanulmányozni, félig ironikusan,
félig komolyan azt mondta, hogy irigyeli az iszlám hívők hitéletének intenzitását,
hogy a kirakodóvásár forgatagában, amikor fölharsan a müezzin kiáltása, nem szégyellik
elővenni az imaszőnyegeiket és minden mást félretéve imádkoznak.
Csak a langy álkeresztények haboznak, hogy az életüket is kockára tegyék, ha arról
van szó, hogy meg kell védeniük a családjukat, a hazájukat.
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 01. 09:01 | Sorszám: 3
Ezt azért tetszik így gondolni, mert az évszázadok alatt, az Egyház korrumpálódásával
párhuzamosan a szentség fogalma is eltorzult. Az őskeresztények idejében minden egyes
hívő számára konkrét életprogram volt, hogy szentté váljon. Csak a későbbi századokban
vált a szentség valami elérhetetlenül ritka, szinte megvalósíthatatlan életeszménnyé,
költöztek föl a szentek az emberek közül a templomok ólomüveg ablakaira.
Azért az igazán és mélyen hívők titokban őrzik a szentség eredeti fogalmát, például
az Öröktűz című novelláskötetet érdemes föllapozni, abban szép példákat gyűjtöttek
össze:

Szeretett plébánosunk (nyugodjék) is bíztatott bennünket, hogy: szabad a saját nagymamánkhoz
imádkoznunk.
rintintin
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 01. 08:44 | Sorszám: 2
Minden Szentnek MAGA FELÉ HAJLIK A KEZE! Mondja a jó magyar közmondás.
Az hogy valójában hogy' is van azt "embere és családja válogatja"! Jómagam például nagyon szeretem és részben tisztelem is a SAJÁT FÖLMENŐIMET-CSALÁDTAGJAIMAT de már csak szeméremből SEM tartanám őket "szentnek" még akkor sem, ha tényleg lettek volna "olyanok".De a nagyigazság az, hogy NEM VOLTAK OLYAN családtagjaim,. még az általam legjobban-leginkább szerettek között sem, akiket a lelkemben SZENTNEK gondolnám--önmagamhoz a legőszintébben sem.
Továbbmegyek.A hivőtársaim között is maximum nagyon jó embereket--egy plébános atyát főleg--és nagyon tiszta katolikusokat találtam de szenteket nem.
De én nem jutok el oda soha, mint Ön, HOGY MERT ÉN NEM LÁTOK SZENTEKET A HIVŐK KÖZÖTT, majdhogynem azt mondjam: 'olyanok a katolikusok között nncsenek IS! Vagy nem lennének.Kamaszkoromban pl. sokat olvastam-foglalkoztam Kaszap István életével, főleg a nővérem keresztanyja hatására.No, Ő, Kaszap valószinűleg szent volt vagy lesz--nem is tudom hogy' köll mondani.
Szóval én ÓVATOSABB LENNÉK a saját családtagjaim földícsérésével és mások léeminősitésével.Pont a fordítottját gondolnám az igazi keresztényi mentalitásnak! Miért?
Mert a sajátjait MINDENKI szebbnek-jobbnak látja, s az mindég gyanúsabb mint a "külső"! Ezzel nem azt akarnám mondani, hogy KIZÁRNÁM a helyes itéletet, de azt igenis, hogy a gyarló emberi tapasztalat az ÉN VÉLEKESDÉSEMET IGAZOLJA INKÁBB, semmint az Önét.
Az meg azután számomra elképesztő, hogy kisbicskával fenyegeti azokat akik csak egy mukkot is mernek mondani a Drága Nagyikájára, mert EZ--NEKEM LEGALÁBBIS--A BŰNÖZÉS-ÉLETVESZÉLYES FENYEGETÉS kategóriája és persze nem az elvtelen-gyáva pacifizmusé.HA EZT NEM FOGJA FÖL AKKOR ÖN NEM ÉRT A HIÉLETBŐL SEMMIT! LEGFÖLJEBB AZ ISZLÁM VAGY A ZSIDÓ HITÉLETBŐL, MERT "AZOK" ILYENEK, MINT ÖN..EBBEN A DOLOGBAN LEGALÁBBIS.mÁR HA TÉNYLEG 'ILYEN S NEM VOLT BERÚGVA...
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 01. 08:25 | Sorszám: 1
Ezt saját tapasztalatból is meg tudom erősíteni: igazán szenteket és igazán hívőket
jobbára csak a családomban, a templomokban többnyire csak álszenteket és álhívőket
találtam ...
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. október 31. 08:04 | Sorszám: 0
Czakó Gábornak nemrégiben megjelent könyve a Hitemről címet viseli.
Elolvastam és megállapítottam hogy a címe az is lehetne, hogy Családomról.
Aztán belegondoltam, hogy ez a kettő ugyanaz.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...